Dimçayı Kahvaltı

dim çayı'nda serpme kahvaltı keyfi

Dimçayında kahvaltının tadını serin serin yaşayın.
Piknik yerimizde serpme kahvaltı vücudun ihtiyacın olan et, süt, kuru veya taze meyve, tahıl grubu ve yağ grubları yer almaktadır. Sadece serpme kahvaltı hizmetimiz bulunmaktadır.

Serpme kahvaltı küçük kaselerde bir çok kahvaltı çeşidi bütün masaya yayılarak servis edilir. Aynı masadaki diğer arkadaşlarınız ile paylaşarak isteyen istediğini afiyetle tüketir.Serpme kahvaltı terimi buradan gelmiştir ama bazılarımızın kulağına tuhaf gelebilir.

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır.Gece boyu ortalama 8 saatlik açlıkla ve beraberinde kan şekerimiz düşmüş şekilde uyanırız.Vücudun ihtiyacı olan besinleri almak güne zinde başlamanın en önemli anahtarı dır.Bir kaç çeşit kahvaltı seçeneği mevcuttur ancak en doğru kahvaltı seçimi bildiğimiz klasik kahvaltı türüdür. Herşeyin fazlası zarar terimi günün en önemli öğünü kahvaltı içinde geçerlidir dolayısı ile bu öğünde de ölçüye dikkat etmek gerekiyor.Kahvaltıyı dim çayı Dim Çayı Beyaz Saray Piknik Restaurant da yapmak güne daha da zinde başlamanızı sağlar çünkü; bulunduğumuz bölge şehirden uzak, doğayla iç içe ve bol oksijenlidir.
Yorgunluğunuzu Dim Çayı’nın serin sularına bırakın. Akdeniz’in incilerinden Alanya deyince aklınıza kavurucu sıcaklar, nemiyle bunaltan bir hava tepenizde eksilmeyen kızgın güneş gelebilir. Dim Çayı’nın iklimi ve ortamı öylesine farklı ki… Ayaklarınız suda iken leziz alabalıklarınızı yer, çınar, çam, ceviz ağaçları gölgesinde yorgunluk atabilirisiniz. Belki de dayanamaz çayın serin sularına bırakırsınız kendinizi… Alanya’ya bu kadar yakın olup Dim Çayı’nda iklimin 15 derece daha soğuk olması ve sıfır nem oranıyla Akdeniz’in yaz mevsimi içindeki bunaltıcı havasını bir anda sıyırıp atabileceğiniz bir ortam sunar Dim Çayı. Alakise adlı tepeden doğan Dim Çayı akış sesi kulağınızdan hiç eksilmez. Günün her saatinde büyük coşkuyla köpükler saçarak geçip gider önünüzden. Suyu buz gibidir. Küçük şelaleler çınar, çam, karaağaç, ceviz, kavak ve meşe ağaçlarının yemyeşil bitki örtüsü içinden geçerek akıp uzaklaşarak Akdeniz’e ulaşır.